Rád jezdím vlakem ...


Rád jezdím vlakem. Je to na rozdíl od auta pohoda a člověk má čas přemýšlet, aniž by někoho ohrozil na životě. Žijeme v moderní době, tak i vlaky jsou dnes moderní a někdy jezdí i včas.

Jezdím hodně Ostravu, Olomouc a Brno a většinou je to stále stejná písnička, až … až na dnešní jízdu do Pardubic. Pracuji na svém “jabku” za mnou se odehrává živá debata.

Parta osmi - deseti pánů hodně přes sedmdesát let si povídají. Vzpomínají jak se na vojně učili házet granáty a zalehávat, jak František hledal Ondru v Kolíně a nikdo ho tam neznal. Zbystřil jsem, když začali řešit, že Václav si pořídil SSD disk a jak je to parádně rychlý … a že si zvedl RAM na 8 GB. Další rozvedl konverzaci směrem ke zdraví a prohlásil, že má problém s prostatou a řeší to doplňkama stravy. Proč? Protože jeho Maruška mu zákazala jít na operaci protože by přišel o erekci … : )) To všechno prokládali doslova výbuchy smíchu, svačili řízky v alobalu a byli tak nádherně samozřejmí i s tím svým moravským akcentem. Skvěle si tu cestu užívali a byl z nich cítit ten život v té nejmoudřejší podobě …

No a proti mně seděli dva studenti. Sluchátka, mobil, prázdný výraz…odřízlí od reálného světa. Mrtvo, prázdno. Nic.

A tak mám pocit, že jsem ve vlaku potkal poslední mohykány. Chlapy z minulého století, kteří se ještě učili lézt na stromy a vědí co to jsou klukovské bitky. Mistry na zvládání krizových situací a filozofy chlapského pohledu na život. Chytrý chlapy, kteří se nikdy neztratí ani v tomto moderním světě technologii … Pánové je mi padesát jedna let a skládám Vám hold. Takovou vitalitu, zvídavost a nadhled jsem za posledních deset let neviděl ani u dvacetiletých. Udělali jste mi dnes báječný den … Děkuji Vám neobyčejně … Jo a s tou prostatou, měla Marie pravdu :)))

Karel Pavlatovský

Nedávné příspěvky